info@blach-lak.com.pl 782 082 058 |502 435 708 | 48 381 74 32
Czym jest renowacja samochodów?
19 listopada 2016
0

renowacja samochodówKażdy pojazd z czasem niszczeje, dlatego chcąc cieszyć się nim jak najdłużej w pełni sprawnym, koniecznym jest przeprowadzenie cyklicznych remontów, odnawianie, regenerowanie poszczególnych części, bądź wymienianie je na zupełnie nowe. Całkiem inaczej sprawa się ma w przypadku aut zabytkowych, które posiadają bogatą historię, często są określane mianem aut z duszą.

W takim przypadku renowacja ma najczęściej za zadanie przywrócić wartość użytkową pojazdu. W tym miejscu należy dodać, że renowację pojazdu można podzielić na dwie kluczowe fazy. Pierwsza z nich to przywrócenie autu doskonałego wyglądu zewnętrznego. W tym miejscu mowa jest o wymianie blach, usuwaniu korozji, ponownym malowaniu, lakierowaniu.

renowacja samochodówW przypadku drugiej fazy mowa jest o przywróceniu autu sprawności mechanicznej, to jest remont silnika i jego podzespołów, elektryki, hydrauliki, itd. Renowacja samochodów zabytkowych różni się diametralnie od typowej naprawy auta współczesnego. W przypadku renowacji auta istotna jest cierpliwość i dokładność eksperta, który specjalizuje się w takich naprawach.

To z tego względu, że przywrócenie autu jego klasycznego wyglądu często pochłania wiele dni, a nawet i tygodni żmudnej pracy. Części muszą być odpowiednio wyczyszczone, a następnie w ten sposób powoli przywracane do stanu użyteczności, by posłużyły możliwie jak najdłużej.

Dodaj komentarz