info@blach-lak.com.pl 782 082 058 |502 435 708 | 48 381 74 32
Renowacja lakieru samochodowego
19 listopada 2016
0

Renowacja lakieru samochodowegoWłaściciele aut zabytkowych, klasyków chcą, aby ich samochody cieszyły oko przez długie lata. Nikt nie chce bowiem wydawać co jakiś czas kolejnych sum pieniędzy na renowację samochodu. Dlatego też przy dobieraniu materiałów służących do odnawiania powłoki lakierniczej w samochodzie konieczne jest zwrócenie uwagi na ich jakość.

W przypadku niektórych samochodów, zwłaszcza tych zabytkowych, ich ceny mogą diametralnie się różnić w zależności od tego, z jakiej technologii lakierniczej skorzysta ich właściciel. Na aukcjach często ogromną rolę odgrywa klasyka, czyli te samochody, które są odnawiane, zgodnie z oryginałem. Oznacza to często wykorzystanie starszych technologii produktowych, np. jednoskładnikowych, które były stosowane w danym okresie. Z racji tego, że w przypadku „starszych” samochodów konieczne będzie wyszukanie specjalistycznego sklepu, bądź też zwrócenie się z prośbą do producenta o udostępnienie danej technologii.Renowacja lakieru samochodowego

Mało tego, nie każdy specjalista będzie potrafił zgodnie z zaleceniami producenta odnowić daną powłokę lakierniczą. Ważne jest, aby procesowi lakierniczemu poddać wszystkie elementy danego samochodu. Dzięki temu uzyskana zostanie na nich równomierna powłoka lakieru. Najlepiej, aby wszystkie poddawane renowacji elementy karoserii były odpowiednio wyczyszczone i przygotowane do malowania i później lakierowania. Praktycznie gołe części karoserii winny być wyszpachlowane, a każda warstwa nakładana w dalszej kolejności starannie utwardzona. Dzięki temu powłoka lakiernicza będzie trwała.

Dodaj komentarz